Всеукраїнський тиждень права

2019-12-13

Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учня

орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Основною метою тижня було:

- підвищити інтерес учнів до правознавства;

- розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;

- реалізувати на практиці основні принципи особистісно - орієнтованого

підходу до навчання;

- створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у

нестандартних ігрових ситуаціях.

Проведення тижня права було спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України. Цей тиждень - пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави. А наша маленька «держава» (тобто школа) не стала винятком: було розроблено ряд заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності – від початкової до середньої.

Всеукраїнський тиждень права розпочався відкриттям загальношкільної лінійки, на якій вчитель історії, Паращенко Ігор Володимирович коротко розповів про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права.

Так, в рамках проведення тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини дотримання національних та загально-людських морально-естетичних принципів, традицій. У школі були оформлені стенди, випущенні стіннівки «Всі різні, всі рівні», пройшли конкурси малюнків на тему «Мої права».

Для учнів 3-4 класів було проведено гру-мандрівку «Права людини на Україні» (класоводи Макарець О.О., Гудкова Т.М.).

Для учнів 5–8 класів була проведена вікторина «Права та обов’язки батьків та дітей». Під час спілкування діти повторили основні статті конвенції про права дитини, а також вчитель історії, правознавства Паращенко І.В. наголосив, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і що ми всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та оточуючим.

Для 6- 9 класів проведена презентація «Мої особисті права», учні отримали практичні поради для майбутнього (класні керівники Паращенко Л.А., Бистро Л.О., Стриж В.В., Іваненко Н.М.).

Протягом тижня у 5-9 класах були проведені години спілкування на правову тематику. Учні усвідомили, щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони.

В 5 та 6 класах пройшла вікторина «Мої права і обов’язки» (класний керівник Омеляненко О.В.)

Для учнів 8-9 класів проведено єдину годину спілкування «Адміністративна відповідальність неповнолітніх» (класні керівники Стриж В.В., Іваненко Н.М.).

Соціальним педагогом Гудковою Т.М. для учнів 7-9 класів було проведено соціальне опитування шляхом анкетування «Як захищені права дитини в школі».

У шкільній бібліотеці була організована виставка юридичної літератури «У світі права» (бібліотекар Паращенко Л.А.).

Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства, сприяли розвитку творчих здібностей учнів, поглибили та розширили знання про їх права.

Робота по формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

/Files/images/20191213_143811.jpg

/Files/images/20191213_143223.jpg

/Files/images/20191213_141613.jpg

/Files/images/20191213_135919.jpg

/Files/images/20191213_140838.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 38